»

Tiskové zprávy

 Na této stránce najdete informace v podobě seznamu původních tiskových zpráv. Jejich obsah je určený k volnému mediálnímu užití.

 

 

Knižní osobnosti roku 2016 převzaly svá ocenění, Českým bestsellerem se stal titul Okamžiky štěstí

Na palubě lodi Európé byly 10. května během slavnostního galavečera vyhlášeny ty nejprodávanější knihy za uplynulý rok v rámci internetového obchodu a sítě knihkupectví KNIHCENTRUM.cz. Ceny byly uděleny v jedenácti kategoriích, přičemž hlavní ocenění ČESKÝ BESTSELLER 2016, v podobě sošky z dílny akademického sochaře Olbrama Zoubka, získal Patrik Hartl za svou knihu Okamžiky štěstí (nakl. Bourdon, a.s.).

V kategorii Česká literatura pro děti a mládež zvítězil Ladislav Špaček s naučnou knihou Dědečku, už chodím do školy. Joanne K. Rowlingová si drží svou pozici na poli překladové literatury. Harry Potter a prokleté dítě si znovu získal přízeň dětských čtenářů. Cenu v kategorii Kuchařky si odnesli Tomáš Kosačík a Lucie Strachotová za svůj počin Břicháč Tom a Lucie. Jedničkou v Odborné a populárně naučné literatuře pro dospělé je Zdeněk Svěrák s publikací Půlstoletí s Cimrmanem. V kategorii Zdraví a životní styl zvítězil Karel Nešpor s knihou Kudy do pohody. Duo Zbigniew Czendlik a Markéta Zahradníková si odnesli cenu za nejlepší biografii. Erotický román Grey od E.L. James porazil všechny soupeře v kategorii Překladová beletrie pro dospělé. Stingl Miloslav - Biografie cestovatelské legendy, kterou napsal Adam Chroust, zase zvítězila v kategorii Cestopisy a reportáže. Nejprodávanější audioknihou roku 2016 je Faktor Churchill (Boris Johnson) z nakladatelství Bookmedia.

 

 

TZ vyhlášení cen Český bestseller za rok 2016

Úvodní tisková zpráva Český bestseller 2016

Český bestseller 2015 zná své vítěze

Český bestseller 2015

Český bestseller 2014 má své výherce

Český bestseller za loňský rok zá své vítěze

Český bestseller 2013

Český bestseller 2012 - Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně

Úplná tisková zpráva k vyhlášení cen Český bestseller 2011

Český bestseller 2011 - Zdeněk Svěrák: Nové povídky

Nejprodávanější knihy v roce 2011 v síti KNIHCENTRUM.cz